Zwiedzanie Poznania

Byliście kiedyś w Poznaniu? Jeżeli nie, to zdecydowanie szybciutko powinniście to nadrobić! Okazuje się, że Poznań ma do zaoferowania turystom naprawdę sporo, a w samym mieście znajduje się naprawdę wiele pięknych miejsc wartych zobaczenia. Zapraszamy dzisiaj na szybką wycieczkę po mieście koziołków poznańskich!

Ostrów Tumski

Zdecydowanie must see dla każdego, kto będzie w Poznaniu chociażby przejazdem. To urokliwe miejsce położone nad brzegiem rzeki od lat bezapelacyjnie wygrywa praktycznie we wszystkich rankingach na Poznańnajpiękniejsze miejsca, jakie ma do zaoferowania turystom Poznań. Nad Ostrowem Tumskim przede wszystkim góruje monumentalna gotycka katedra, którą prawdopodobnie każdy z nas zna ze zdjęć. Na Ostrowie Tumskim możecie również zwiedzić Muzeum Archeologiczne Genius Loci, Centrum Historii Ostrowa Tumskiego czy Muzeum Archidiecezjalne.

Poznańska Cytadela

W miejscu, gdzie dzisiaj znajduje się cytadela, przez lata pysznił się Fort Winiary. Cytadela w okresie letnim i wiosennym jest ulubionym miejscem wszystkich Poznaniaków, którzy mogą spędzić tutaj czas w zależności od upodobań – aktywnie albo leniwie. Rozległy park z wieloma ścieżkami rowerowymi i ścieżkami dla biegaczy, a także miejscem do rozłożenia kocyka na trawie, to wręcz idealne miejsce, zachęcające każdego do odpoczynku. Na obszarze cytadeli znajduje się Muzeum Uzbrojenia, które polecamy zwiedzić wszystkim, którzy interesują się historią drugiej wojny światowej. Na stokach wzgórza znajdują się pozostałości dawnych cmentarzy, a także pozostałości po dawnych wzmocnieniach fortu.

Jezioro Maltańskie

Malta to również miejsce rekreacji i odpoczynku Poznaniaków, dostępne w różnych formach przez cały rok. Na Jeziorze Maltańskim rozgrywane są przede wszystkim zawody wioślarskie i kajakarskie, które za każdym razem przyciągają prawdziwe rzesze fanów tych sportów. W pobliżu przez całe lata znajdowała się siedziba Kawalerów Maltańskich (czyli joannitów), którzy wznieśli nad brzegiem jeziora również kościół świętego Jana Jerozolimskiego. Możecie tutaj spacerować, odpoczywać, popływać kajakiem czy rowerkiem wodnym, pojeździć na rolkach, pobiegać… Po prostu pooddychać świeżym powietrzem i cieszyć się pięknem nieujarzmionej przyrody w samym sercu wielkiego miasta. Jeżeli będziecie w Poznaniu z dzieciakami, polecamy również wybrać się do Nowego ZOO, które zachwyca swoim nowoczesnym, a przede wszystkim humanitarnym podejściem do zwierząt. W określonych godzinach można je nawet karmić pod okiem pracowników!