Wiedeń – dzień drugi zwiedzania

Jeżeli przeczytaliście nasz poprzedni post, wiecie już, że zdecydowanie warto wybrać się do Wiednia. Jest to niewątpliwie jedna z najładniejszych europejskich stolic, która właściwie każdego roku przyciąga miliony turystów z całego świata. Nie inaczej powinno być w Waszym przypadku – jeżeli poświęcicie kilka dni na weekendowy czy majówkowy wypad do Wiednia, nie będziecie tego żałować. W poprzednim poście zwiedziliście już z naszą pomocą Hofburg Vien oraz Pałac Schönbrunn – dzisiaj czas na kolejne wiedeńskie zabytki!

Belweder

Belweder to kolejny z imponujących i robiących ogromne wrażenie na wszystkich turystach pałaców wiedeńskich. Jego zwiedzanie jest płatne, jeżeli jednak nie macie już ochoty wydawać więcej pieniędzy, i tak wybierzcie się w jego okolice. Belweder z zewnątrz również robi ogromne wrażenie, a dodatkowo wokół niego zlokalizowane są dwa przepiękne ogrody – alpejski i botaniczny, do którychWiedeń wstęp jest darmowy. Jeżeli chcecie zwiedzić wnętrze Belwederu, musicie liczyć się z opłatą w wysokości czternastu euro. Za tę kwotę będziecie mogli zobaczyć zlokalizowane na dolnym piętrze komnaty królewskie, zaś w górnych komnatach można podziwiać wystawę obrazów znanego austriackiego malarza Klimta.

Wiedeńska Opera Narodowa

Opera w Wiedniu (https://www.lot.com/bilety-lotnicze/loty-z-warszawy-do-wiednia) to z pewnością jedna z najbardziej znanych i docenianych oper na świecie. Wstęp na zwiedzanie oczywiście jest odpłatny, jednakże polecamy wybrać się na któreś z przedstawień, które na pewno zrobią na Was ogromne wrażenie – nawet jeżeli nie znacie niemieckiego i nie będziecie akurat do końca rozumieli treści wszystkich arii. W miesiącach letnich, od maja do czerwca, Wiedeń oferuje swoim mieszkańcom i turystom możliwość obejrzenia występów operowych na żywo na świeżym powietrzu, na placu zlokalizowanym tuż obok budynku Opery – wówczas jest to oczywiście darmowe.

Katedra świętego Szczepana

Górująca nad całym miastem i położona w centrum starówki, Katedra świętego Szczepana stała się symbolem, który rozsławia Wiedeń właściwie na całym świecie. Wejście do samej katedry jest bezpłatne, jeżeli jednak chcecie zwiedzić górny poziom albo zbliżyć się do ołtarza, musicie liczyć się z koniecznością wykupienia biletu. Naszym zdaniem nie ma to większego sensu, gdyż z „darmowej” części można podziwiać w zasadzie całe wnętrze katedry, a jednocześnie robi ona zdecydowanie największe wrażenie z zewnątrz. Jeżeli jednak się zdecydujecie na zakup biletów, również na pewno nie będziecie tego żałować, bo katedra jest przepiękna.