Węgry na wakacje

Węgry to znakomity kierunek na wakacyjny, stosunkowo niedrogi wyjazd – zwłaszcza jeżeli mieszkacie na południu Polski, bo wtedy do naszych bratanków macie w zasadzie rzut beretem. Na Węgry można polecieć samolotem (kursują tam z polski tanie linie lotnicze), wybrać się własnym samochodem albo zdecydować się na nocną podróż jednym z autobusów. Możliwości jest wiele, a takie wakacje na pewno będą niezapomniane. Sprawdź, co można robić na Węgrzech latem – leć z LOT!

Baseny węgierskie

Jednym z najpopularniejszych kierunków na wakacyjne wypady na Węgry są miejscowości, w których znajdują się ogromne kompleksy basenów. Zazwyczaj miasta te w całości żyWęgryją wyłącznie ze znajdujących się tam basenów i z przyjeżdżających turystów, dlatego możecie mieć gwarancję, że wszystko będzie zorganizowane perfekcyjnie i dopięte na ostatni guzik. W miejscowościach zlokalizowanych niedaleko basenów będziecie mogli wręcz przebierać w różnego rodzaju noclegach w cenach na każdą kieszeń, a także lokalnych barach oraz wykwintnych restauracjach. Jednocześnie w obrębie samego kompleksu basenów zazwyczaj znajduje się sporo różnego rodzaju restauracji i małych barów szybkiej obsługi, gdzie można coś zjeść.

Balaton

Balaton to jezioro, z którego słyną Węgry, a które co roku staje się kierunkiem wakacyjnych wyjazdów rzesz studentów z całej Europy. Latem nad brzegiem jeziora rozbitych jest tak wiele namiotów, że niejednokrotnie bardzo trudno jest znaleźć dla siebie odpowiednie miejsce na biwakowanie. Jednocześnie obecność tak dużej liczby osób w jednym miejscu tworzy niesamowity wręcz klimat – jeżeli chcesz się poczuć jak na studenckim wyjeździe, Balaton z pewnością powinien stać się jednym z kierunków, które powinieneś brać pod uwagę. Jest ciepło, słonecznie i niedrogo – czego chcieć więcej?

Węgierskie winnice

Jeżeli jesteś koneserem wina, możesz zaplanować wyprawę szlakiem węgierskich winnic. Wiele z nich oferuje dni otwarte i specjalne pokazy, podczas których będziesz mógł skosztować różnych rodzajów win, a jednocześnie porozmawiać z ich wytwórcami. Dla osób, które naprawdę interesują się historią wina i jego pochodzeniem, będzie to z pewnością niezapomniana wyprawa. Przy okazji będziecie mogli zaopatrzyć Waszą domową piwniczkę z winem w nowe butelki – a przecież nie od dzisiaj wiadomo, że kupowanie bezpośrednio od producenta pozwala osiągnąć jak najbardziej korzystne ceny. Taka wycieczka szlakiem najpopularniejszych węgierskich winnic to wręcz obowiązkowa wyprawa dla każdego miłośnika tego trunku.