Warszawa – informacje praktyczne

Jeżeli wybieracie się do stolicy Polski, z pewnością przyda Wam się garść informacji praktycznych. Poruszanie się po stolicy na pierwszy rzut oka wydaje się trudne, jeżeli jednak będziecie podążać za naszymi wskazówkami, z pewnością Wasz wyjazd będzie bardzo udany. Dzisiaj podpowiemy, jak poruszać się po Warszawie, dokąd tak naprawdę dojedziecie metrem i gdzie szukać restauracji, które nie zrujnują Waszego portfela(więcej).

Komunikacja miejska

Niezależnie od tego, co by nie mówić na temat stolicy – Warszawa lokalną komunikację miejską ma zorganizowaną na naprawdę wysokim poziomie. Autobusy, metro, tramwaje – dojedziecie nimi praktycznie wszędzie, a każda linia kursuje z maksymalnymi odstępami około piętnastu minut. Zatem nawet jeżeli spóźnicie się na upatrzony środek lokomocji, zaraz przyjedzie kolejny oznaczony takim samym numerem – albo po prostu będziecie mogli Warszawaprzemieścić się w wybrane miejsce czymś innym. Pomocna w wyszukiwaniu połączeń z pewnością będzie aplikacja jakdojade.pl. Przemieszczanie się pieszo po Warszawie raczej  nie wchodzi w grę jeżeli chcecie zobaczyć wszystkie warte zwiedzenia miejsca – tak czy inaczej będziecie musieli zatem zaopatrzyć się w bilety na komunikację miejską. Możecie zdecydować się na bilety jednorazowe (3,40 zł za bilet dwudziestominutowy) albo – jeżeli będziecie jeździć więcej – na bilety krótkookresowe. Można wykupić bilet dwudziestoczterogodzinny, weekendowy (ważny od piątkowego wieczora do poniedziałku rano) albo trzydniowy – z pewnością jest w czym wybierać i każdy z Was znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Bilety krótkookresowe z oczywistych względów są znacznie bardziej opłacalne od tych jednorazowych.

Gdzie smacznie zjeść?

W Warszawie właściwie na każdej ulicy znajdziecie kilka restauracji – gdzie jednak jeść, aby nie zrujnowało to naszego portfela i abyśmy nie musieli ograniczać się do fast foodów? Jak zwykle polecamy odejść od utartych, turystycznych szlaków – na Nowym Świecie z pewnością nie znajdziecie miejsca, w którym wydacie zaledwie kilkanaście złotych na obiad (jedynym chlubnym wyjątkiem jest bar mleczny). Polecamy zapuścić się na prawą stronę Wisły – zazwyczaj turyści skupiają się przede wszystkim na Śródmieściu, jednak Praga ma naprawdę sporo do zaoferowania – zarówno jeżeli chodzi o zwiedzanie jak i o jedzenie. Tam znajdziecie mniejsze knajpeczki, niejednokrotnie prowadzone przez tego samego właściciela od wielu lat, gdzie z pewnością uda Wam się zjeść niedrogo, ale też smacznie.