Tokio – informacje podstawowe

Marzą Ci się dalekie podróże? Jeżeli myślisz o zwiedzeniu na przykład kraju kwitnącej wiśni, Tokio będzie dla Ciebie znakomitym rozwiązaniem na początek. Nie zwlekaj zbyt długo i zwiedzaj to miasto, bo z biegiem lat napływa tam coraz większa liczba turystów z całego świata i robi się coraz drożej i coraz bardziej komercyjnie. Dzisiaj możesz jeszcze w Tokio znaleźć ślady codziennego życia Japończyków i nawiązać z nimi bliższe kontakty.

Jak dotrzeć na miejsce?

Oczywiście jakakolwiek inna podróż niż samolotem z góry skazana jest na niepowodzenie – do Tokio z Polski jest tak daleko, że nawet lot będzie trwał ponad kilkanaście godzin (https://www.lot.com/bilety-lotnicze/loty-z-tokio-do-warszawy). Aktualnie z Polski do Tokio nie ma żadnych bezpośrednich lotów, dlatego musisz sprawdzić, jakiego rodzaju przesiadki proponują poszczególni przewoźnicy – najczęściej będziesz musiał przesiadać się w Monachium albo we Frankfurcie. Przed lotem sprawdź nasze porady dotyczące długich lotniczych podróży – na pewno się sprawdzą. Pamiętaj przede wszystkim o wygodnych ubraniach i butach!

Ile to kosztuje?

Wyjazd do Tokio z pewnością nie będzie tani i nieco nadweręży Wasz portfel. Jeżeli chcecie nieco zaoszczędzić, musicie zacząć planować podróż jak najwcześniej – oczywiście im bardziej jesteście elastyczni, na przykład w Tokiokwestii terminu urlopu w pracy, tym większe macie szanse na zmniejszenie kosztów wyjazdu. Podróż z Polski do Tokio w obie strony do koszt około 2,5 tysiąca złotych. To cena standardowa – im bardziej poniżej niej zejdziesz, tym oczywiście lepiej dla Ciebie.

Czy potrzebujesz wizy?

Na szczęście Polacy nie muszą sobie wyrabiać dodatkowej wizy podczas wylotu do Japonii. Jeżeli lecicie do Japonii w celach wyłącznie turystycznych, ewentualnie biznesowych, możecie pozostać na jej terytorium przez około trzy miesiące. Po przylocie na lotnisku otrzymasz krótkoterminową (90 dni) wizę wbitą do paszportu.

Noclegi w Tokio

Koszt wynajmu hotelu w Tokio bynajmniej nie jest niski. W większości przypadków turyści z Polski przeżywają prawdziwy szok, bo nawet najtańsze hostele znacząco odbiegają ceną od kosztów noclegu w większości krajów europejskich. W Japonii bardzo popularne są tak zwane hotele kapsułowe, które zazwyczaj są najtańsze. W takim miejscu wynajmujecie swego rodzaju tubę do spania – mieści się tam łóżko, malutka szafeczka na Waszą torbę, telewizor i lampka nocna. Jest to doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy nie spędzają zbyt wiele miejsca w hotelu i wracają do niego tylko wieczorem po to, aby się przespać.