Podróż samolotem ze zwierzakiem

Zbliża się czas wakacji – nic więc dziwnego, że właściwie każdy z nas będzie chciał wyjechać odpocząć w jakieś ciekawe miejsce. W takich przypadkach bardzo często mamy problem związany z tym, co zrobić z naszym pupilem – dylematy te rozumie chyba każdy, kto ma zwierzaka i odpowiednio o niego dba. Dla takiego zwierzątka bardzo często zostawienie go w obcych rękach jest prawdziwą traumą – co więc powiecie na pomysł, aby zabrać swoje zwierzę ze sobą na wakacje? Dzisiaj przedstawiamy kilka porad przydatnych podczas przewożenia zwierzaków samolotem polskie linie lotnicze lot .

Wybierz odpowiedniego przewodnika

Przede wszystkim, jeżeli zdecydowałeś się na podróż samolotem z psem, przed wykupieniem wczasów sprawdź regulacje poszczególnych linii lotniczych dotyczące przewozu zwierząt. Właściwie każda linia lotnicza ma swoje własne regulacje dotyczące tej kwestii – możecie spotkać się zarówno z podejściem całkowicie liberalnym jak i z zakazem przewożenia zwierząt w ogóle. Oczywiście zakaz ten nigdy nie będzie dotyczył psów będących przewodnikami osób niewidomych, niemniej w przypadku innych zwierząt możecie mieć kłopot z ich przewiezieniem na miejsce wakacji. Warto zatem przed wylotem sprawdzić dokładnie regulacje poszczególnych linii lotniczych i wybrać te, które oferują dla Waszych zwierząt najlepsze warunki. Największe obostrzenia zazwyczaj dotyczą oczywiście tak zwanych tanich linii lotniczych – w większości przypadków w ogóle nie można przewozić nimi zwierząt.

Gdzie zwierzę spędzi lot?

Nawet jeżeli dana linia dopuszcza możliwość przewożenia zwierzaka, sprawdźcie dokładnie, w jakich warunkach Wasz pupil będzie podróżował. Tutaj również regulacje są przeróżne i zależą od konkretnych linii lotniczych. Wiele linii lotniczych zezwala na przewożenie zwierzęcia w specjalnej klatce czy kojcu w kabinie pasażerskiej. Oczywiście będzie to dla Waszego pupila zdecydowanie najlepsze rozwiązanie, dzięki któremu będzie mógł przetrwać podróż stosunkowo bez stresu – dlatego, że przez cały czas będzie Was miał w zasięgu wzroku, a w razie potrzeby szybko go uspokoicie. Najczęściej jednak linie lotnicze zezwalają na przewóz w kabinie jedynie niewielkich zwierząt, nieprzekraczających konkretnej wagi, pozostałe natomiast muszą podróżować w luku bagażowym. Takie rozwiązanie zdecydowanie odradzamy, bo jest zwyczajnie zbyt stresujące dla zwierzaka i naraża go na niepotrzebne zdenerwowanie. Jeżeli zatem macie spore zwierzę, być może jednak lepiej zdecydować się na pozostawienie go w kraju pod dobrą opieką.