Podróż do Paryża

Paryż to legendarne miasto, miejsce marzeń wielu ludzi. Znajdziemy tu różnorodne zabytki, architekturę, najmodniejsze ubrania w ekskluzywnych butikach. Jest znane z wykwintnej kuchni, niepowtarzalnych, nastrojowych miejsc i romantycznych wyjazdów zakochanych.

Najciekawsze miejsca w Paryżu

Paryż to ogromne miasto, które skrywa w sobie masę zabytków i osławionych na cały świat miejsc. W zwiedzaniu Paryża absolutny prym wiedzie Wieża Eiffla. Jest to 320 metrowa ażurowa konstrukcja stalowa, symbol tego miasta. Posiada trzy platformy widokowe z których można podziwiać piękną panoramę miasta. Miejscem, którego nie można pominąć podczas pobytu w Paryżu jest Luwr. Ten pałac królewski będący obecnie muzeum mieści najcenniejsze i najbardziej znane dzieła sztuki na świecie. To doskonałe miejsce dla miłośników sztuki. Słynny Lasek Buloński wcale nie jest laskiem, a olbrzymim terenem leśnym. To miejsce jest nie tylko płucami Paryża, oferuje również wiele atrakcji mieszkańcom i turystom. Oprócz pięknych drzew znajdują się tu sztuczne jeziora, wodospady, kaskady, restauracje, place zabaw i mnóstwo kwitnących przez cały rok kwiatów. W tym miejscu można również Paryżzwiedzić Muzeum Fundacji Louis Vuitton. Jest to niesamowity, nowoczesny budynek w którym mieszczą się cenne dzieła sztuki współczesnej i modernistycznej. Katedra Notre Dame to obiekt, który wzbudza zachwyt. To ważne, historyczne miejsce, w którym odbywała się koronacja Napoleona Bonaparte na cesarza. Potężne, barwne rozety, galeria chimer zdobiących balustradę łączącą wieże, jeden z największych dzwonów świata, oraz wspaniały portal Najświętszej Maryi Panny, to najpiękniejsze elementy katedry. Niesamowite przestronne wnętrze zachwyca harmonijną symetrią. Szczególne wrażenie robią przepiękne, kolorowe witraże. Ważnym symbolem Paryża jest również Łuk Triumfalny. Pomnik powstał z inicjatywy Napoleona dla uczczenia wygranej bitwy pod Austerlitz. Budowla ma około 50 metrów wysokości i z usytuowanej na jej szczycie platformy widokowej można podziwiać piękny pejzaż miejski Paryża. Budowla ta posiada bogate zdobienia i płaskorzeźby. W pobliżu znajdują się słynne Pola Elizejskie, najbardziej reprezentacyjna aleja paryska. Znajdują się tam ekskluzywne sklepy, restauracje, kina, teatry, liczne fontanny i Pałac Elizejski, siedziba prezydenta Francji.

Do Paryża warto się wybrać chociażby na weekend (https://www.lot.com/bilety-lotnicze/przeloty-z-paryza-do-bukaresztu). Oczywiście w tak krótkim czasie nie da się zwiedzić najciekawszych miejsc, ale będzie to powód do następnych podróży. Przecież Paryż to miasto legenda i marka sama w sobie.