Nowy Jork, Nowy Jork!

Dla turystów, którzy nie lubią wcześnie kłaść się spać poleca się Nowy Jork – miasto położone na wybrzeżu Atlantyku, w północno-wschodniej części Stanów Zjednoczonych. To właśnie nim mówi się, że nigdy nie śpi. Tętni życiem na okrągło i posiada wyjątkowo magiczną i unikalną atmosferę, o której od lat śpiewali wielcy artyści.

Miasto to odwiedza rocznie około 40 milionów turystów z całego świata. Hipnotyzuje swoim rozmiarem, nowoczesnością i wielokulturowością, dzięki którym przyciąga turystów z całego świata. Pobyt w Nowym Jorku dla wielu jest wielkim marzeniem, które ziszczone pozostaje w pamięci na zawsze, ponieważ miliony neonów i świateł, żółte taksówki, Statua Wolności i Central Park w tym ważnym centrum finansowym, medialnym i kulturowym nie dają o sobie zapomnieć. Miasto zostało założone w XVII wieku i przez parę lat pełniło funkcję stolicy Stanów Zjednoczonych, teraz uważane jest chociażby za jedną ze światowych stolic mody. Na poznanie Nowego Jorku potrzeba naprawdę dużo czasu, jeśli jednak się go posiada – warto. Tam nie jest nudno: niemalże w każdej dzielnicy monumentalnego miasta zawsze coś się dzieje.

Jakie zabytki kryje w sobie Nowy Jork?

Oprócz wyżej wymienionej Statui Wolności zobaczyć możemy tutaj długi na dwa kilometry Most Brookliński, będący jednym z najstarszych wiszących mostów na świecie. Koniecznie trzeba zobaczyć Piątą Aleję, czyli rozsławioną na cały świat prestiżową ulicę, która ze swoimi drogimi sklepami stanowi Nowy Jorkcentrum handlowe Nowego Jorku. Później symbol miasta i całych Stanów Zjednoczonych – wieżowiec Empire State Building. Jest to symbol nie tylko Nowego Jorku, ale i całych Stanów Zjednoczonych. Dla zwolenników muzeów poleca się Metropolitan Museum od Art, czyli największe i najstarsze muzeum Stanów Zjednoczonych, powstałe w 1870 roku. Znaleźć tu można dzieła najsłynniejszych światowych twórców, między innymi Van Gogha czy Rembrandta. Z tych najważniejszych miejsc zostają nam jeszcze prestiżowe sale koncertowe, ikona Nowego Jorku Times Square i wyżej wspomniana oaza zieleni Central Park, gdzie Nowojorczycy spotykają się i odpoczywają od swoich obowiązków, choć nie znaczy to, że w parku panuje spokój. Dzieje się tam tyle samo, ile na ulicach miasta-molocha.

Żadne zdjęcia nie oddadzą życia w Nowym Jorku – trzeba na własnej skórze przekonać się o hipnotyzujących właściwościach tego miasta. Wystarczy poświęcić trochę czasu i funduszy, załatwić formalności związane z wizą i być gotowym na niezapomniane przeżycia! Lec z PLL LOT