Nowy Jork – co zwiedzić?

Nowy Jork – miasto będące obiektem pożądania nie tylko milionów turystów z całego świata, ale również wielu osób marzących o spełnieniu swojego „american dream” i zrobieniu w Stanach wielkiej kariery – zazwyczaj filmowej. Największe miasto Stanów Zjednoczonych, zamieszkałe przez osiem milionów ludzi – Nowy Jork od lat przyciąga i magnetyzuje turystów. Co warto tam zobaczyć?

Grand Central

Zwiedzanie zaczniemy od… dworca. Jeżeli nie na początku, to prawdopodobnie wcześniej czy później i tak tam traficie. Grand Central to bodaj najpopularniejsze w całym Nowym Jorku miejsce do kręcenia scen filmowych, które wystąpiło w niezliczonej ilości dzieł kinematograficznych. Co ciekawe, dworzec jest integralną częścią galerii handlowej, która jest niezwykle popularna wśród NowNowy Jorkojorczyków. Znajduje się tam słynny Grand Central Oyster Bar, w którym spróbujecie ostryg uważanych przez wielu za najlepsze w Nowym Jorku, a także Michael Jordan’s Steak House doskonale karmiący mięsożerców i fanów króla popu.

Siedziba ONZ

Budynek nowojorskiej siedziby ONZ z pewnością jest Wam znany, gdyż pojawia się regularnie w serwisach informacyjnych. Zdecydowanie warto wejść do środka – bilet wstępu kosztuje aktualnie 18 USD, a po jego zakupie będziecie mogli podziwiać nie tylko pokoje robocze, ale również wiele ciekawych przedmiotów stanowiących podarunki od państw członkowskich ONZ. Dodatkowo będziecie mogli wyjść na położony na najwyższym piętrze budynku taras, z którego rozpościera się fantastyczny widok na cały Nowy Jork.

Piąta Aleja

To z kolei mekka wszystkich bogaczy. Przy Piątej Alei znajdziecie najlepsze restauracje na świecie nagradzane gwiazdkami Michellin, najdroższe sklepy oraz galerie sztuki. Nawet jeżeli nie macie tak zasobnego portfela, że co tydzień chodzicie na zakupy do Louboutina, i tak polecamy przejść się Piątą Aleją – nigdzie indziej na świecie nie poczujecie tak bardzo amerykańskiego przepychu i bogactwa. Dodatkowo w okresie świątecznym fasady wszystkich budynków są przystrojone w tak przepiękny sposób, że tworzą wręcz niesamowitą atmosferę – dajcie się porwać magii świątecznych dekoracji i wypijcie chociaż gorącą czekoladę z bitą śmietaną albo grzane wino, które na pewno będą smakowały w tym miejscu znakomicie! Kilka kroków dalej znajduje się również słynne Rockefeller Center, które każdej zimy przyciąga niezliczone rzesze mieszkańców Nowego Jorku spragnionych zakupów, a także pojeżdżenia sobie na łyżwach na największym lodowisko w Nowym Jorku!