Hiszpania – informacje praktyczne

Wybieracie się do Hiszpanii? Nie macie się z pewnością czego obawiać, bo jest to państwo tak tłumnie odwiedzane każdego roku przez turystów (również tych z Polski), że organizacja rozrywek dla turystów jest dopięta praktycznie na ostatni guzik. Zwiedzanie Barcelony czy innych hiszpańskich miast będzie na pewno ekscytujące, jednakże po informacje na ten temat zapraszamy do innych wpisów. Dzisiaj przekazujemy garść wskazówek praktycznych.

Czytaj dalej Hiszpania – informacje praktyczne

Tokio – informacje podstawowe

Marzą Ci się dalekie podróże? Jeżeli myślisz o zwiedzeniu na przykład kraju kwitnącej wiśni, Tokio będzie dla Ciebie znakomitym rozwiązaniem na początek. Nie zwlekaj zbyt długo i zwiedzaj to miasto, bo z biegiem lat napływa tam coraz większa liczba turystów z całego świata i robi się coraz drożej i coraz bardziej komercyjnie. Dzisiaj możesz jeszcze w Tokio znaleźć ślady codziennego życia Japończyków i nawiązać z nimi bliższe kontakty.

Czytaj dalej Tokio – informacje podstawowe

Rzym – co zwiedzać?

W Rzymie można się bez wątpienia zatracić i spędzić tam nawet nie kilka, a nawet kilkanaście dni i się nie znudzić – zawsze jest tutaj co robić, coś nowego do zobaczenia, a jeżeli nie – to z pewnością nigdy nie znudzi Wam się wyjście na mocne włoskie espresso czy fantastyczną cienką pizzę z chrupiącymi rantami. Zwiedzanie może Wam zająć ogromną ilość czasu, jeżeli jednak nie macie go pod dostatkiem, musicie wybrać najważniejsze zabytki – oto nasza subiektywna lista zabytków, które koniecznie trzeba zobaczyć podczas wizyty w Rzymie!

Czytaj dalej Rzym – co zwiedzać?

Jak planować wyjazdy?

Planowanie urlopu bynajmniej nie jest tak łatwą sprawą, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. W zależności od swojej sytuacji finansowej i rodzinnej musisz wziąć pod uwagę naprawdę sporo czynników, które niejednokrotnie determinują kierunek oraz termin wyjazdu. Dzisiaj podpowiadamy,jak zaplanować przyszłoroczne wakacje z głową i nie dać się zwariować.

Czytaj dalej Jak planować wyjazdy?