Moskwa zaprasza turystów!

Turyści, pragnący udać się w niezapomnianą podróż, powinni skierować się na wschód – do Rosji. To właśnie tam znajduje się również największe miasto Europy, Moskwa, która jest jednocześnie najbogatszym i najbardziej dynamicznie rozwijającym się miastem Federacji Rosyjskiej, i od lat przyciąga pasjonatów i zainteresowanych z całego świata.

Wyjazdy do Rosji nie należą do najpopularniejszych, zawsze wiążą się bowiem z załatwianiem formalności – wizy, jednakże dzięki pośrednictwu i centrom wizowym wyrobienie takiego dokumentu nie sprawia większych trudności i zezwolenie na wjazd do kraju już po paru dniach może się znaleźć w naszym paszporcie. Dostać się do Moskwy można na różne sposoby, jednakże najkorzystniej jest przemierzyć dzielące nas od stolicy Rosji kilometry samolotem (https://www.lot.com/bilety-lotnicze/loty-do-moskwy) – w zaledwie kilka godzin znajdziemy się na miejscu. Później możemy już zająć się tylko wypełnianiem wolnego czasu, a bez wątpienia jest tam co zwiedzać.

Pierwsze kroki – Plac Czerwony

Moskwa nocąTo serce Moskwy, najbardziej rozsławione miejsce w całym mieście. Ci, którzy już tam zawędrują, z pewnością spędzą na nim calutki dzień. To tam możemy zobaczyć niewątpliwie magiczną i bajkową budowlę wzniesioną za panowania Iwana Groźnego – Sobór Wasyla Błogosławionego, którego dziesięć różnokolorowych i wzorzystych kopuł wywiera na każdym oglądającym niezapomniane wrażenie. Legenda głosi, że najokrutniejszy car w całej historii Rosji po wzniesieniu świątyni rozkazał oślepić architektów, po to, by nigdy i nigdzie nie byli oni w stanie stworzyć podobnej – samo to już może świadczyć o unikalności cerkwi. Zaraz potem możemy wejść za mury Kremla i zwiedzić wiele innych pięknych soborów, z których każdy posiada własną historię, a później udać się do mauzoleum Lenina, gdzie do dziś spoczywa znany rosyjski polityk komunistyczny.

Co jeszcze kryje Moskwa?

Miasto MoskwaWarto zaznaczyć, że samo poruszanie się po mieście jest atrakcją, w Moskwie bowiem znajduje się prawdopodobnie najpiękniejsze metro na świecie. Większość stacji urządzona jest w niemalże zabytkowym stylu, więc wysiadając z wagonów mamy szansę podziwiać bogatą architekturę podziemnego miasta.

Oprócz tego w Moskwie znajduje się mnóstwo obiektów kulturalnych wartych odwiedzenia, m. in. Galeria Trietiakowska, zawierająca ogromną kolekcję dzieł rosyjskich sztuk pięknych oraz teatry, muzea i rozsławione ulice, o każdej porze dnia i nocy tętniące życiem.

Nie ma na co czekać, czas poznać wschodnie kresy i samemu się przekonać, co mają do zaoferowania!