Lwów potrafi oczarować!

Podróże na zachód są niemalże codziennością. Dobrze rozwinięte kraje mają wiele do zaoferowania i przyciągają turystów z całego świata. Nie każdy jednak wie, że wschód potrafi być równie ciekawy, a nawet ciekawszy: wschodnie kraje posiadają bardzo bogatą i wyjątkową kulturę. Warto więc zwrócić uwagę na naszych najbliższych sąsiadów – Ukrainę i miasto Lwów, oddalone od nas zaledwie o 533 kilometry, dzięki czemu jest idealnym wariantem spędzenia udanego weekendu z bliskimi.

Do Lwowa dojechać możemy samochodem, autobusem, którym wyruszyć możemy z różnych miast w Polsce, pociągiem, który codziennie odjeżdża z Gdyni oraz dolecieć samolotem. Wybierając się na Ukrainę nie potrzebujemy Lwówwizy, o czym nie każdy wie – państwo to bowiem jest kojarzone z Rosją, do której wiza jest niezbędna. Znakomitą wiadomością dla Polaków jest to, że waluta ukraińska tak bardzo osłabła w ostatnim czasie, iż wyjazd do Lwowa śmiało możemy nazywać wakacjami za mniej niż pół darmo. Nie da się ukryć, że jest to jeden z powodów, dla których ludzie wybierają to miasto na spędzenie paru dni w innym miejscu: ciekawie, magicznie (o czym za chwilę będzie mowa) oraz niewiarygodnie tanio, co dotyczy również noclegów, które swoją drogą nie przysporzą nam kłopotów, ponieważ w mieście znajduje się mnóstwo hoteli, noclegowni i prywatnych mieszkań, które można wynająć na określony okres czasu za niewielkie pieniądze.

Co ma w sobie Lwów?

Lwów obecnie z roku na rok zmienia się na lepsze. Posiada niezliczoną ilość kafejek i restauracji, zarówno w starym jak i nowoczesnym stylu. Każdy bez wątpienia znajdzie coś dla siebie. To samo tyczy się zabytków – jest ich cała masa. Między innymi Rynek, w którym, dzięki pięknym kamienicom z XVIII i XIX wieku otaczającym centralny plac oraz przetaczającym się przez niego tramwajom zakochać się można od pierwszego wejrzenia. To tutaj znajduje się turystyczne serce Lwowa i przez całą dobę nie zasypia ani na chwilę.

Jednym z najbardziej znanych budynków Lwowa i jednocześnie najczęściej spotykanym obiektem na pocztówkach jest Opera, do której również obowiązkowo trzeba zajrzeć, ponieważ wewnątrz jest równie piękna, co z zewnątrz. Później warto również udać się na wzgórze zamkowe. Dziś po zamku pozostało tylko wzgórze, z którego widać niemalże całą panoramę miasta i na które zarówno turyści jak i mieszkańcy Lwowa wręcz tabunami zmierzają o zachodzie słońca.

Istnieje tam jeszcze wiele innych miejsc do zobaczenia – wystarczy pojechać i przekonać się samemu! (https://www.lot.com/bilety-lotnicze/loty-z-warszawy-do-lwowa)