Londyn ma wiele do zaoferowania!

Co roku turyści z całego świata chętnie odwiedzają stolicę Wielkiej Brytanii – Londyn, który jest jednym z najważniejszych światowych centrów biznesowych, finansowych i kulturalnych. Posiada wiele zabytków (również tych wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO) i miejsc, w które po prostu warto się udać, żeby zdobyć doświadczenia i wspomnienia na całe życie.

W Londynie znajdziemy dużo miejsc, które obowiązkowo trzeba odwiedzić. Wyjeżdżając trzeba więc wziąć to pod uwagę i rozplanować swój urlop tak, żeby niczego nie pominąć. Pierwszym takim miejscem na pewno jest The LondynTower of London, budowla obronna i siedziba monarchów Anglii, więzienie i potem zbrojownia. Zbudowane przez króla Karola II w 1675 roku obserwatorium astronomiczne w Greenwich, Królewskie Ogrody Botaniczne, neogotycki Pałac Westminster z rozsławioną na cały świat wieżą zegarową nazywaną Big Benem, Westminster Abbey i Kościół Świętej Małgorzaty – wszystkie wymienione zabytki wpisane są na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i dlatego to od nich należy rozpocząć zwiedzanie. Później równie obowiązkowo odwiedzić rozrywkową dzielnicę West End z Leicester Sguare. To tutaj odbywają się światowe premiery filmowe, i to tutaj znaleźć możemy najważniejsze centra kultury – teatry i Royal Opera House, w której wystawiane są arcydzieła muzyki klasycznej; kina, kluby i puby, restauracje i najdłuższa na świecie ulica z najróżniejszymi sklepami – Oxford Street.

Co jeszcze zobaczyć?

Można postawić na piękno – Tower Bridge to jeden z najpiękniejszych mostów zwodzonych świata. Ponadto w Londynie znajduje się kompleks ośmiu parków nazywany Royal Parks of London. Parki te stanowiące miejsce dla wypoczynku łącznie zajmują około 5 500 akrów i są największymi, choć nie jedynymi obszarami zielonymi w centrum miasta. Oprócz parków znajduje się też tutaj  Chelsea Physic Garden – jeden z najstarszych (XVII wiek) ogrodów botanicznych w Wielkiej Brytanii, a także 320-hektarowy Hampstead Heath ze wzgórzem Parliament Hill, z którego rozciąga się przepiękna panorama centrum Londynu.

Stolica Wielkiej Brytanii posiada również największe lotnisko w Europie oraz największą na świecie sieć metra – 400 kilometrów i 270 stacji. Atrakcji jest tyle, że turyści na pewno nie będą się nudzić. Oprócz wszystkich wymienionych miejsc znajduje się tu również aż 240 muzeów.

Nie ma na co czekać. Deszczowa stolica chętnie przyjmuje wszystkich turystów. Wystarczy już dziś zacząć planować swój następny wyjazd!