Latanie z dziećmi

Przed Wami pierwsza podróż samolotem z dziećmi? Trzymamy kciuki, bo na pewno jest to ogromne wyzwanie – zwłaszcza w przypadku małych szkrabów, które jeszcze nie do końca rozumieją, co się wokół nich dzieje. Być może pamiętacie jeszcze swoje podróże, kiedy byliście bezdzietni – wtedy z pewnością denerwowała Was obecność na pokładzie dzieciaków, które ciągle krzyczały, kopały w fotele współpasażerów i były niegrzeczne. Oczywiście każdy ma prawo do podróżowania, jednak warto wzajemnie dbać o siebie – jeżeli każdy ze współpasażerów będzie myślał również o potrzebach innych, a nie wyłącznie własnych, nawet długodystansowa podróż samolotem nie zamieni się w koszmar.

Zabierz ulubione zabawki

Nic tak nie uspokaja dziecka jak chociażby obecność ulubionej zabawki. Jeżeli zapomnisz zabrać do samolotu (LOT) ukochanej przytulanki swojego dziecka, z pewnością musisz liczyć się z atakiem paniki i nieustającym płaczem. Sprawdź kilkukrotnie, czy na pewno zabrałeś wszystkie ulubione zabawki, a także inne Samolot w lusterku do test5rzeczy, które zajmą uwagę Twojego dziecka w czasie lotu. W dzisiejszych czasach linie lotnicze również mają przygotowane specjalne pakiety dla dzieciaków – jeżeli go nie dostaniesz od razu, poproś stewardessę, a na pewno znajdzie coś dla Twojej pociechy. Dzieci, które dostają różnego rodzaju nowe zabawki czy maskotki od linii lotniczej, często są nimi tak bardzo zafascynowane, że potrafią się zająć zabawą nawet na kilka godzin.

Spróbuj uśpić dziecko

Każdy rodzic wie, że śpiące dziecko to grzeczne dziecko – aby zatem podróż samolotem upłynęła Wam szybko i sprawnie, postarajcie się zasnąć. Na pewno nie będzie to łatwe w okolicznościach dla dziecka nieznanych, jednak z pewnością nie niemożliwe. Możecie zrezygnować z ostatniej drzemki dziecka w domu przed lotem – wówczas będziecie mieć właściwie pewność, że Wasza pociecha zaraz po wejściu do samolotu zaśnie smacznym snem.

Jedzenie dla dzieci

Jeżeli podróżujesz z kilkulatkiem, prawdopodobnie będzie on chciał jeść jedzenie takie samo jak dorośli – wtedy skorzystajcie z cateringu oferowanego przez linie lotnicze. Jeżeli jednak macie na pokładzie młodsze dziecko, powinniście we własnym zakresie zadbać o jego ulubione pożywienie. Stewardessa bez żadnego problemu podgrzeje Wam na przykład jedzenie w słoiczku czy zagotuje wodę do zalania mleka w proszku. Zawsze pamiętajcie też, aby zabrać na pokład różnego rodzaju przekąski, którymi będziecie mogli na chwilę zająć swoje dziecko w oczekiwaniu na przygotowanie kolejnego posiłku.