Jak przetrwać wyprawę samolotem?

Podróż samolotem w dzisiejszych czasach staje się coraz bardziej popularna – zwłaszcza jeżeli na kierunek wakacyjnych wyjazdów wybieracie odległe, egzotyczne miejsca – jednak nie każdy taką podróż znosi bez problemu. Dzisiaj sprawdzimy, jak można ułatwić, a przede wszystkim uprzyjemnić podróżowanie samolotem – oto nasze sprawdzone patenty! Zobacz więcej.

Wygodne ubrania to podstawa

Podróż samolotem to nie rewia mody – tutaj stawia się przede wszystkim na wygodę! Zasada ta dotyczy przede wszystkim lotów długodystansowych. Szpilki i spódnicę zostawcie na inną okazję – zdecydowanie polecamy założyć dresy i buty na płaskiej podesLotniskozwie. Miejcie ze sobą bluzę lub ciepły duży szal na wypadek gdyby zrobiło się Wam zbyt zimno w czasie podróży. Dobrze sprawdzą się także grube wełniany skarpety, a także lekkie buty na zmianę. Zrezygnujcie również z soczewek kontaktowych na rzecz wygodniejszych okularów, gdyż te pierwsze mogą po prostu wysychać pod wpływem klimatyzacji i powodować w oku nieprzyjemne uczucie. Jeżeli zastosujecie się do tych rad, z pewnością podróż samolotem będzie dla Was wygodniejsza.

Żadnego alkoholu!

Część osób, które boją się podróżowania samolotem, próbuje znieczulić się alkoholem przed lotem lub w jego trakcie. Zdecydowanie nie jest to dobry pomysł – być może na kilkadziesiąt minut zamroczenie alkoholem pomoże Wam przezwyciężyć strach przed lataniem, jednak późniejsze skutki takiego zachowania będą opłakane. Kac na wysokościach to nie jest coś, o czym marzycie – uwierzcie mi. Dodatkowo zmiana czasu i jet lag spowodowany podróżą samolotem w połączeniu z kacem następnego dnia po wylądowaniu nie dadzą Wam żyć. Zdecydowanie lepiej postawić jest po prostu na wodę mineralną – odpowiednie nawodnienie organizmu jest niezwykle istotne podczas lotu i z pewnością pozytywnie wpłynie na Wasze samopoczucie.

Zajmij się czymś!

Być może zabrzmi to banalnie, ale podróż samolotem zdecydowanie najlepiej jest przespać. Spróbuj znaleźć wygodną dla siebie pozycję – jeżeli zaśniesz, wtedy nie będzie Ci straszna dalsza część lotu. Jeżeli jednak nie możesz spać albo czekasz właśnie na podanie posiłku, zdecydowanie lepiej będzie mieć pod ręką ulubioną książkę. Możesz również skorzystać z systemu rozrywki pokładowej, który dzisiaj oferują właściwie wszystkie linie lotnicze. Słuchanie muzyki, oglądanie filmów czy granie w gry – wszystkie te aktywności pomogą Ci przetrwać lot. Dodatkowo bardziej Cię zmęczą, więc po pewnym czasie na pewno uda Ci się też zasnąć.