Jak planować wyjazdy?

Planowanie urlopu bynajmniej nie jest tak łatwą sprawą, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. W zależności od swojej sytuacji finansowej i rodzinnej musisz wziąć pod uwagę naprawdę sporo czynników, które niejednokrotnie determinują kierunek oraz termin wyjazdu. Dzisiaj podpowiadamy,jak zaplanować przyszłoroczne wakacje z głową i nie dać się zwariować.

Termin to podstawa

Jeżeli wyjeżdżasz na urlop z dziećmi, wówczas planowanie wakacji powinieneś zacząć o wiele wcześniej. Lipiec i sierpień, czyli termin wakacji szkolnych to czas, kiedy zdecydowanie najwięcej osób wyjeżdża na urlop, w związku z czym niestety znacznie trudniej jest znaleźć jakąś promocyjną ofertę. W takich przypadkach prawdopodobnie najlepiej sprawdzą się wszelkiego rodzaju oferty first minute – zazwyczaj im wcześniej zarezerwujesz wyjazd, na tym większe zniżki będziesz mógł liczyć. Podróżując z dziećmi, zawsze staraj się też wynegocjować jakieś zniżki z tego tytułu – wiele biur podróży w opcji first minute pozwala zabrać dzieci ze sobą za darmo czy za połowę ceny – będzie to ogromna oszczędność zwłaszcza przy zagranicznych wyjazdach!

Jeżeli z kolei podróżujesz sam albo z innymi dorosłymi i masz większą swobodę w wyborze terminu wyjazdu, wówczas zdecydowanie polecamy wybrać jakieś mniej oblegane miesiące – wtedy na pewno uda Ci się Podróżowaniewynegocjować naprawdę spore zniżki. Planowanie wakacji na ostatnią chwilę też ma swój urok – jeżeli masz na tyle elastyczną pracę, że możesz wziąć urlop praktycznie z dnia na dzień, wszelkiego rodzaju oferty last minute też będą dla Ciebie odpowiednie.

Wyjazd z biurem podróży czy na własną rękę?

Odpowiedź jest, jak to zwykle bywa w przypadku podróży, uzależniona od Twoich preferencji. Jeżeli planowanie wakacji Cię męczy, wtedy zdecydowanie do Ciebie skierowane są oferty biur podróży. Nie ulega wątpliwości, że jest to znacznie bardziej wygodny sposób podróżowania – w zasadzie wszystko zostanie zorganizowane za Ciebie, a Twoim jedynym obowiązkiem będzie… odpoczywanie. Na pewno taki sposób podróżowania sprawdzi się też w sytuacji, kiedy jadą z Tobą małe dzieci. Jeżeli jednak potrzebujesz elementu niepewności i oczekujesz po wakacyjnym wyjeździe większych przygód, wtedy spróbuj zorganizować wyjazd samodzielnie. Pamiętaj jednak, że jest to zarówno praco- jaki czasochłonne. Satysfakcja z samodzielnie zorganizowanego wyjazdu wakacyjnego będzie jednak ma pewno nie do przecenienia – trzymamy zatem za Ciebie i powodzenie Twojej najbliższej wakacyjnej wyprawy mocno kciuki!