Hiszpania – informacje praktyczne

Wybieracie się do Hiszpanii? Nie macie się z pewnością czego obawiać, bo jest to państwo tak tłumnie odwiedzane każdego roku przez turystów (również tych z Polski), że organizacja rozrywek dla turystów jest dopięta praktycznie na ostatni guzik. Zwiedzanie Barcelony czy innych hiszpańskich miast będzie na pewno ekscytujące, jednakże po informacje na ten temat zapraszamy do innych wpisów. Dzisiaj przekazujemy garść wskazówek praktycznych.

Jak dostać się do Hiszpanii?

Hiszpania znajduje się na południu Europy, zatem możliwe jest dostanie się tam drogą lądową. Wyprawa samochodem zajmie Wam prawdopodobnie dwa dni (polecamy zrobić po drodze przerwę na nocleg), jednakże jeżeli się na nią zdecydujecie, widoki po drodze na pewno Wam wszystko wynagrodzą. Szybszym środkieHiszpaniam transportu na pewno będzie samolot (www.lot.com) – do Hiszpanii dolecicie z każdego polskiego miasta w około trzy godziny. Na szczęście na hiszpańskie lotniska latają tanie linie lotnicze, dlatego Hiszpania jest tak popularnym kierunkiem wakacyjnym – jeżeli będziecie mieli szczęście i wybierzecie odpowiedni termin, będziecie mogli upolować bilety do Hiszpanii nawet za kilkadziesiąt złotych!

Nocleg w Hiszpanii

Niestety noclegi w większych hiszpańskich miastach z pewnością nie należą do najtańszych – mowa tu przede wszystkim oczywiście o Barcelonie. Zamiast wyboru drogiego hotelu polecamy przede wszystkim najem okazjonalny od osób prywatnych. Aktualnie jednak Barcelona stara się ukrócić tego typu praktyki, więc być może jest to ostatnia chwila na wynajęcie mieszkania w mniejszej cenie od prywatnej osoby. Jedno jest pewne – im szybciej zaczniecie szukać noclegu, tym lepiej, gdyż dobre miejsca w niewysokiej cenie znikają praktycznie jak świeże bułeczki!

Transport w Hiszpanii

Jeżeli wybierzecie się do Hiszpanii własnym samochodem, wówczas nie będziecie mieć żadnego problemu z transportem. Jeżeli jednak lecicie do jednego z hiszpańskich miast, wtedy musicie zastanowić się, czy opłaca się Wam na przykład wynająć samochód na miejscu. Odpowiedź jest prosta – to zależy, dokąd konkretnie lecicie i co chcecie zwiedzić. Jeżeli na przykład lecicie jedyne na trzy dni i będziecie zwiedzać Barcelonę, wówczas wypożyczanie samochodu nie ma sensu – po mieście zdecydowanie lepiej poruszać się lokalnymi środkami komunikacji. Jeżeli jednak chcecie zwiedzić też inne zakątki Hiszpanii, wówczas samochód niewątpliwie da Wam znacznie większą swobodę i możliwość zobaczenia większej ilości ciekawych miejsc i zabytków.