Hamburg – zwiedzanie

To kolejne niemieckie miasto, które zazwyczaj nie jest w kręgu zainteresowania turystów. Oczywiście jeżeli chcesz spędzić ekscytujący czas albo po prostu poleżeć nad wodą pod palmami i wygrzać kości w słońcu, Hamburg nie będzie polecaną dla Ciebie destynacją. Jeżeli jednak szukasz ciekawego miasta położonego niedaleko od Polski na krótki weekendowy wypad, Hamburg może okazać się prawdziwym strzałem w dziesiątkę. Sprawdź możliwości na www.lot.com

Trochę o historii

Nie spodziewaj się zobaczyć w Hamburgu zbyt wielu zabytków. To jedno z miast niemieckich, które ucierpiały najbardziej w czasie drugiej wojny światowej. Szacuje się, że podczas nalotów dywanowych Hamburg został Hamburgzniszczony nawet w osiemdziesięciu procentach! To powoduje, że zdecydowana większość zabudowy jest nowoczesna, a miasto zostało po wojnie praktycznie wybudowane na nowo. Jeżeli jednak dasz się porwać klimatowi Hamburga, z pewnością miasto będzie w stanie Cię zachwycić.

Reeperbahn

Odpowiednik amsterdamskiej ulicy czerwonych latarni – to tutaj znajdziecie największe zagęszczenie klubów nocnych na metr kwadratowy. Sex-shopy, teatry dla dorosłych, prostytutki przechadzające się ulicą… To wszystko znajdziesz właśnie tutaj. Jedna z bocznych ulic, Herbertstrasse, teoretycznie jest niedostępna dla młodzieży oraz kobiet. Wstęp mają tam wyłącznie mężczyźni, gdyż przy tej ulicy znajdują się domy publiczne posiadające ogromne przeszklone witryny od strony ulicy, gdzie swoje wdzięki prezentują całkowicie nagie kobiety. Co ciekawe, w środku dzielnicy znajduje się mały skwerek, na którym stoi… pomnik Beatlesów. Ponoć swego czasu byli stałymi bywalcami tutejszych barów.

Fischmarkt

Zlokalizowany w starym, dziewiętnastowiecznym budynku targ nie jest bynajmniej targiem. To miejsce spotkań mieszkańców Hamburga i turystów wręcz tętni życiem. Co ciekawe, Fischmarkt otwiera się w niedzielę o piątej rano. To wówczas odbywa się tutaj największa impreza – trafia na nią wiele osób wracających z poprzednich, sobotnich balang. Można tutaj zjeść tradycyjne hamburskie śniadanie czyli bułkę z rybą. Serdecznie polecamy!

Miniatur Wunderland

Coś, co koniecznie musicie zobaczyć. Hamburg może pochwalić się muzeum miniaturowego świata. Ekspozycja zajmuje kilka pomieszczeń, a zwiedzać ją można naprawdę przez cały dzień. Cały świat w miniaturze? Takie rzeczy tylko w Hamburgu. Dzięki muzeum możecie odwiedzić nawet najdalsze zakątki świata za niewielkie pieniądze oraz bez konieczności odbywania długich podróży, które czasami bywają męczące i kosztowne.